Lig Seçin

Diğer Sporlar

"Burak, ManU'da oynar"

Kasımpaşa teknik direktörü Şota Arveladze, Sabah Gazetesi’nden Serkan Ünlü ile gerçekleştirdiği röportajda birbirinde önemli açıklamalarda bulundu.

Bu Haberi Paylaşın

Son haftaların forma takımı Kasımpaşa’nın teknik direktörü Şota Arveladze, Sabah Gazetesi’nden Serkan Ünlü ile gerçekleştirdiği röportajda birbirinde önemli açıklamalarda bulundu. İşte, Mourinho’nun Kayseri’ye gelişinden, Trabzonspor’un son durumuna kadar birçok konuya değinen Şota’nın açıklamalarından satırbaşlar...

“Mourinho taraftara şaşırdı”

Tanışıklığımız AZ Alkmaar'da çalıştığım dönemden geliyor. İkimiz de farklı dönemlerde Louis van Gaal'in yardımcılığını yaptık. Devre arası yanına gittim ama Kayseri 10 kişi kaldığı ve analizleri verimsiz olacağı için keyfi kaçmıştı. Bana Kayseri'de maça gelen Galatasaraylı taraftarların çok olmasına şaşırdığını söyleyip, 'Türkiye'de hep böyle mi' diye sordu. Büyük kulüplerin Türkiye'de her yerde seyircisinin daha fazla olduğunu anlattım, şaşırdı. Sonuçta haklı. Tabii ki İspanya'da İngiltere'de herkes genel olarak kendi bölgesinin takımlarının taraftarı oluyor. Bu Türkiye'de farklı gelişmiş, herkes kendi bölgesinin dışında büyük takımların taraftarı olmuş. Buna kızmıyorum ama bu durum, bana çok doğru gelmiyor. İki vatan olur mu, iki takım tutulur mu? Ama 100 yıl olmuş tabii ki, bunun değişmesi kolay değil. Çocuklar anne-baba demeden Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor diyor. Yıllar geçtikçe kulüplerin başarıları geldikçe insanlar da yavaş yavaş kendi bölgelerinin takımlarını tutmaya başlayacaklardır.

“Güneşten sonra göreve gelmek kolay değil”

Bazen tekrar yukarı çıkmak için bir deprem yaşamanız gerekir. Trabzonspor'da da bir deprem oluyor. Trabzonspor'un tarihi ortada, başarılarını kimse tarihten silemez. Çok güçlü bir camiadır Trabzonspor. İnanıyorum ki, Trabzon bu kötü dönemi atlatıp yeniden yükselecektir. Zaman tanınırsa Tolunay Kafkas başarılı olacak. Efsane olmuş Şenol Güneş'ten sonra göreve gelmek kolay mı? Herkes buna cesaret edebilir mi? Bu Tolunay'ın karakterini, gücünü gösterir.

“Burak, ManU’da oynar”

Burak'a daha önce gittiği kulüplerde sabır gösterilmedi, fazla zaman vermediler. Burak'a Trabzonspor da G.Saray da sabır gösterdi, karşılığını aldılar, alıyorlar. Burak yurtdışına gitse de çok başarılı olur. Manchester United'da bile oynar. Ben Alex Ferguson olsam Burak'ı hemen alırım. Hernandez bile oynuyor. O niye oynamasın, Türk diye mi oynamayacak?

Etiketler


Bu Habere Yorum Yaz

Bu Habere Yapılan Yorumlar